niedziela, 10 kwietnia 2011

Kindle Singles, czyli próbka książki

Amazon wprowadza do swojej oferty kolejną nowość Kindle Singles. Tak jak w przypadku muzyki możemy kupić tzw. singla promującego nową płytę wykonawcy, tak teraz będziemy mogli kupić(lub dostać za darmo) próbkę książki wprost na naszego Kundla.


Żyjemy w czasach gdzie rynek książek jest bardzo szeroki od specjalistycznych opisujących trudne zagadnienia po bajki dla dzieci czytane na dobranoc. Trudno więc znaleźć książkę która by nam odpowiadała. Przeszkadza w tym wiele wyznaczników dobrej książki: pozytywne opinie, ilość stron, dobry autor, język którym jest pisana książka. Ponad to każdy posiada własne preferencje dotyczące każdego z wyznaczników.

Kupowanie muzycznych singli promujących album jest dość popularne w Ameryce, więc dlaczego by nie wypuszczać podobnych próbek książki. Każdy mógłby za niewielką opłatą przeczytać jeden rozdział książki i wybrać tą która mu najbardziej odpowiada lub go zainteresuje. Na taki pomysł wpadli właśnie właściciele największego sklepu z książkami. Do tej pory pomysł ten nie miałby prawa się powieść - drukowanie i sprzedawanie kilku stron książki było by bardzo nie opłacalne. Jednak z pomocą przychodzą eReader'y i inne urządzenia pozwalające otwierać e-book'i. Po przeczytaniu takiego sampla można zamówić pełną książkę, nawet w wersji papierowej.

Czy pomysł Amazon'a się sprawdzi? Na razie książkowych singli jest niewiele, ale kolekcja na pewno się powiększ. Bardzo cieszy jednak fakt że ktoś poszedł po rozum do głowy i klienta chce przyciągnąć nowymi sposobami (zobacz również Amazon Cloud Player, czyli muzyka z chmur), podejrzewam że będzie to z pożytkiem zarówno dla niego jak i dla nas.


Źródła:
blog kindle (unofficial)
Amazon Kindle Singles

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz