wtorek, 8 marca 2011

Pwn2Own, czyli wygraj laptoka.

No i chyba przyszedł czas na “Ciągłe modyfikacje architektury” z XP - Tumblr ostatnio nie działa za dobrze i wyświetla stronę “We’ll be back shortly”. Wyświetlanie artykułów jest ok, ale jak chcę coś napisać to mam problemy.


Ale do rzeczy jutro zaczyna się konkurs Pwn2Own. “Głowna nagrodą” jest urządzenie do którego uda wam się włamać, nagrodą dodatkową jest $15tys (sic! :P) . Google dodaje $20tys. za włamanie do Chrome, a Apple 13-calowego MacBook’a za włamanie do swojego Safari.

Pewnie zauważyliście że ostatnio większość przeglądarek bardzo często wypuszcza aktualizacje, jest to spowodowane właśnie tym konkursem. Nie złamanie zabezpieczeń to bardzo duży prestiż, a zarazem kilka tysięcy dodatkowych użytkowników. Jedynymi którzy nie przejmują się konkursem są Opera i IE. “Opera has a low market share” WTF ? I w ogóle nie bierze udziału w konkursie. A Microsoft zapowiedział że nie zmieni swojego cyklu, w ramach którego poprawki dla IE są wydawane tylko w miesiącach parzystych - jakież to oczywiste.

Jednak najbardziej interesującą jest historia Jona Oberheide. Jaki pech, ale może Wam się uda.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz